Nový svět

ZETOR dodá do roku 2022 do Ruska až 6000 sad traktorů

Společnosti ZETOR TRACTORS a.s. a Kovrov Electro Mechanical Plant (KEMP) podepsali u příležitosti podnikatelské mise s prezidentem ČR do Ruska memorandum o prohloubení vzájemné spolupráce. Nově se předpokládá, že do Ruska bude do roku 2022 dodáno až 6000 sad traktorů modelové řady FORTERRA. Ruský partner projevil také zájem o dodávky sad dalších modelových řad nebo motorů ZETOR. Finanční objem spolupráce byl vyčíslen na 550 milionů eur.


Podpis memoranda je dalším důležitým krokem, který umožňuje produktům společnosti ZETOR TRACTOR a.s. vstoupit na významný zahraniční trh. Obsahem dokumentu je příslib dodávky šesti tisíc sad traktorů FORTERRA v letech 2018–2022, dále dodávka tříválcových motorů a poskytnutí technické podpory při výrobě traktorů do 50 koní.  Ruská strana vyjádřila také zájem i o další modely, konkrétně o PROXIMU a CRYSTAL.

Podpis memoranda proběhl ve středu 22. listopadu v Moskvě za přítomnosti prezidenta České republiky Miloše Zemana a vládních představitelů Ruska a ČR. Společnost ZETOR TRACTORS a.s. zastupoval David Kollhammer, ředitel Úseku strategie a KEMP pak výkonný ředitel Vladimir Vyacheslavovich Lebeděv.

Už počátkem října byla podepsána na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně první dohoda mezi ZETOREM a ruským partnerem na dodávku 450 sad traktorů do Ruska v roce 2018. Podpisem nového dokumentu se prohlubuje vzájemná spolupráce jak v délce trvání kontraktu, tak i v objemech dodávek komponentů. Vstup na ruský trh považuje společnost za významný milník v dějinách značky. „Od vstupu na ruský trh si slibujeme posílení pozic značky v oblasti Ruska. Těší nás, že ruský partner je s našimi produkty a službami spokojen a vzájemně nacházíme neustále prostor pro prohlubování spolupráce,“ vyjádřil se ke spolupráci David Kollhammer, ředitel Úseku strategie ZETOR TRACTORS a.s. Díky dlouhodobému kontraktu tak vysoké hodnoty je zakázka významnou událostí nejen pro ZETOR, ale i pro českou ekonomiku.Společnost KEMP se specializuje na výrobu hydraulických systémů a komponentů, CNC strojů, pojízdných nakladačů a komponentů určených pro univerzální robotické sestavy. Kromě homologací vyrobených strojů na území Ruska bude KEMP zajišťovat také veškeré obchodní a servisní záležitosti spojené s traktory ZETOR ANT. Traktory v Rusku naleznou své uplatnění na živočišných či rostlinných farmách, v komunálních službách i ve stavebnictví.

Zdroj: zetor.cz
Hodnocení
Sdílením pomůžeš šířit pravdu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *