Černá kronika

David a Goliáš – záhada autonehody 1975

Dolu po silnici od Olšanských hřbitovu jede embéčko. Na křižovatce naskočila červená, ale vůz jede nezmenšenou rychlostí dál. Odspoda ve volném směru vjíždí do křižovatky těžký návěs. Jen vteřina úleku lidí na chodníku, třesk a vozy jsou v sobě. Řidič náklaďáku vyskakuje z kabiny a už cestou rozčíleně křičí: ,,Člověče, ty bys zasloužil… Copak jsi barvoslepý? Já bych ti nejradši …“  Nedořekl. Za volantem embéčka spatřil totiž muže se zakrváceným obličejem , téměř bezvládně visícího v bezpečnostních pásech.

 

Z křižovatky přibíhá službu konající příslušník .  ,,Jejda, pane inspektore, on je snad mrtvej. Podívejte se na něj. Snad dostal infarkt,“

Příslušník ohlédne situaci, pak jde zavolat sanitku, nehodovku a vrací se k vozu. Zakrvácený řidič vrtí hlavou.  Sláva, aspoň že je na živu. Muž v uniformě si prohlíží vůz a nějak se mu to nezdá. Maska je pomuchlaná, ale přední okno je neporušeno, muž má pevně připjaty bezpečnostní pásy, že se nemohl o nic uhodit, na skle, na panelu nebo sluneční cloně není ani kapka krve. O co se tak mohl zranit?

 

Když muže vyprošťovali z vozu, povšimli si na podlaze zakrváceného kamínku. Ahá! Ale odkud sem mohl přilétnout? Obě okna vozu byla otevřená, ovšem svědkové svorně prohlašují, že v době nehody i dost dlouho před ní vůbec nic po silnici  od krematoria v obou směrech nejelo.

Když sem kámen nevlétl náhodou, musel sem být dopraven jinak. Jak? Zřejmě nějakým prakem. Začíná rychlé prověřování všech domu od křižovatky vzhůru. A v tom čtvrtém konečně stopa. Ve druhém poschodí byl viděn nějaký chlapec s prakem v ruce. Střílel prý kamínky na silnici.

Případ končí u soudu. Nakonec odcházejí zdrceni a poděšeni rodiče . Taková hloupůstka – a jaké měla, nebo ještě mohla mít následky. Stačilo, aby se náklaďák opozdil o jedinou vteřinu. Pak by vjel osobní vůz s řidičem, který z ničeho nic přestal vidět, přímo před masku tahače. A pravděpodobně by si pak v troskách vozu sotva kdo povšiml zakrváceného kamínku z dětského praku.

V černé kronice by se možná objevila notička: Vjel do křižovatky  na červenou.

Psalo se v roce 1975

zdroj: SM – AD. Kuba

Hodnocení
Sdílením pomůžeš šířit pravdu.

Jeden myslel na “David a Goliáš – záhada autonehody 1975

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *