Retro sport

BŘEVNOVSKÝ VRCH (ZATÍM) NEZANIKL

Sportovní podnik, který se s úspěchem dočká své sedmnácté repríze, může být na svoji tradici právem hrdý. Méně radostné však je, když by měl přes velkou snahu pořadatelů i zájem jezdců a diváků přestat existovat. Již několik let visí Damoklův meč nad bytím nebo nebytím populárního pražského závodu, který se jezdí také jako memoriál Františka Róna. Je to závod, který je jednou z mála motoristických akcí v hlavním městě. Loňský ročník měl být definitivně posledním. Přece se však letos konal díky úsilí pořadatelů z Motokros klubu Svazarmu Praha 6, pochopení občanského výboru č. 21 a dalších složek. Okolo pěti tisíc přítomných diváků sledovalo tradičně vzrušující a zajímavou podívanou, jakou je bezpochyby závod do strmého vrchu.

Startovní listina nebyla tentokrát tak bohatá jako v některém z předcházejících ročníků, protože mnozí z favoritů startovali v zahraničí. Také marodka mezi motoristy je na konci sezony velká. Přesto i tak nebyla nouze a pěknou podívanou na napínavé a dramatické zápolení. Jen nejlepším se podařilo zdolat 60metrové stoupání, ztížené ještě navíc několika příčnými stružkami, ale nikomu ve všech jeho startech. Mužem dne byl Jaroslav Mařík z pražské Rudé hvězdy. Druhého nejlepšího výsledku dosáhl ve čtyřech jízdách Miroslav Lisý. Překvapením bylo až osmé místo Petra Dobrého, který sice již zanechal závodní činnosti, ale jako bývalý specialista zde patřil rovněž k favoritům. Ani tentokrát nebyla nouze o dramatické okamžiky. K největším patřil efektní stoj o rukou na řídítkách asi 8 metrů před vrcholem stoupání od Dobrého a nedobrovolný sešup jiného jezdce téměř s vrcholu bez motocyklu až dolů.

 

Také letos se o břevnovském kopci hovořilo jako o posledním ročníku, ale nechce se tomu věřit.

Tak snad za rok opět na shledanou! Vždyť by bylo závodu škoda. Pořadí závodu jednotlivců tř. 500 cm3 : 1. Jaroslav Mařík, 2. Miroslav Lisý, 3. Josef Švorc, 4. Ad. Bartoš, 5. Tomáš Chvalina.

V klasifikaci čtyřčlenných družstev s motocykly tř. 250 cm3 zvítězil celek Prahy 1 ve složení Mařík, Votroubek, Petr Homola a Lisý před Motokros klubem II.

Psalo se v roce 1972

zdroj: SM

Hodnocení
Sdílením pomůžeš šířit pravdu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *