Tatra 111 v daleké Číně

Za dlouhou dobu, po kterou slouží vozy značky Tatra 111 ve všech světadílech, došlo do továrny mnoho dopisů,fotografií a novinářských článků, které tak či onak hodnotí jejich práci. Je potěšitelné že většina těchto hlasů je pochvalná. Oceňuje se výkon vozidla, použitelnost v každém terénu i spousta jiných vlastností. Pokud se vyskytnou i zprávy poruchovosti či jiných závadách v provozu vozidel,bývá to často důsledkem přetěžování, nedostatečná péče nebo nedostatek náhradních dílu.
Dostal se nám do ruky zajímavý článek s fotografií o práci našich stojedenáctek v přátelské Číně lidové republice. Článek byl zveřejněn v ústředním čínském deníku Žen-min ˇž-pao.

Text článku je následující.

Nedaleko Charbinu je podnik, který zajišťuje svoz dřeva z lmístních lesů. Až do nedávna se dřevo sváželo úzkokolejnou dráhou. Průběhu loňského roku se však porouchala lokomotiva a nebylo možno zajistit její rychlou opravu. Proto byly pracovníci tohoto podniku před problém, jak zajistit svoz dřeva.

Zkusili použít nákladní automobil s několika přívěsy a vybrali si k tomu účelu československý vůz Tatra 111. Tato metoda se podle pisatele článku tak osvědčila, že nákladní automobil odveze víc dřeva, než úzkokolejná dráha, a proto nyní zajišťují dopravu pouze touto soupravou nákladního automobilu s přívěsy.

Není snad třeba dlouhého komentáře — obrázek mluví sám  za sebe. Jsem jen rádi, že naše vozy slouží přátelům, že práce našich dělníku a techniků pomáhá soudruhům ve velké přátelské zemi při budování lepších zítřku.Tatra 111 v Číně

Zdroj: OTS Tatra, n.p. Kopřivnice
Hodnocení
Sdílením pomůžeš šířit pravdu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.