Naše autobusy pro SSSR

Sovětský svaz zakoupil  1200 československých autobusů, z nich bude dodáno  250 kusů v letošním roce ( 1961 )  v provedení MEX. Další autobusy budou dodávány v provedení LUX a SUPERLUX.Poslední představuje luxusní RTO, ve kterém bude televize, magnetofon, rádio, zářivkové osvětlení, bar, bufet, hygienické zařízení, lednička, šatna atd. Toto náročné provedení bylo projednáno se zástupci Motokovu a SNA s n.p, Karosa začátkem července a nyní se již na úkole pracuje.

Konstruktéři a vývojová dílna socialistickými závazky k 40. výročí založení KSČ urychlují tempo prací, z nich většina je zajišťována mimo plán. V základním závodě ve Vysokém Mýtě soutěží 23 kolektivů o titul brigáda socialistické práce. Třem kolektivum byl již tento titul propůjčen a další čekají na jeho udělení, mezi nimiž je i brigáda ČSM.

Příkladnou iniciativou tak bude náročný prototyp postaven do konce července a dále předváděn v SSSR. Tyto autobusy budou určeny pro zahraniční delegace a pro světovou výstavu v Moskvě, která se připravuje na rok 1964.Hodnocení
Sdílením pomůžeš šířit pravdu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.