Nákladní automobil roku 1988

NÁKLADNÍ AUTOMOBIL ROKU 1988

Tak trochu mimo všeobecný zájem motoristické veřejnosti probíhá každoročně výběr nejlepšího nákladního automobilu. Nákladní automobil roku určuje porota složena s motoristických novinářů zabývajících se užitkovými vozidly. Porotců je celkem šestnáct a přicházejí ze třinácti zemí. Systém hlasování je koncipován tak, že každý člen poroty má dvanáct bodů, které přiděluje jednotlivým vozidlům s tím, že pro jedno vozidlo jich smí přidělit nejvýše sedm. Kritériem hodnocení jsou nejen čistě technické údaje – jako například výkon, spotřeba paliva atp., ale i úroveň servisu. V loňském roce získal titul nákladní automobil MAN 90 celkem přesvědčivě počtem 61 bodů.
Letošní hlasování bylo mnohem napínavější  – vítězný DAF 95 získal pouhých 45 bodů.

daf-95-1988

 

 
Druhým vozem je IVECO 190.36 s 35 body.

iveco-190-36-1988

 

Jako třetí se umístil automobil Pegaso Troner s 26 body. Všeobecně se soudí, že právě Pegaso, které má mimochodem shodnou budku řidiče s vítězným vozidlem DAF, by se mnohem lépe umístilo, kdyby tato firma měla v Evropě lépe organizovanou a hustší servisní síť.

pegaso-troner-1988

Zajímavé je jistě také to, že na špici se neumístil žádný ze super výkonných automobilů třídy „nad 450 koní“, tj.Volvo, MAN, nebo Scania.

Zdroj. S.M. 1988

Hodnocení
Sdílením pomůžeš šířit pravdu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.