TRANZISTORY PRO AUTOMOBILY

Vývojová skupina n.p. PAL-Magneton v Kroměříži vyrobila nový typ regulátoru z polovodičových součástek ( 1961 ). Polovodičový regulátor nemá nemá ani jednu pohyblivou součást.

Dosavadní regulátory, používané jako část příslušenství motorových vozidel, jsou složeny z velkého množství součástek proto pracné a náročné na výrobu i sestavení a seřízení. Jiskření kontaktu bylo také značným zdrojem rušení televize a rozhlasu.
pal-magneton
Nový bezkontaktový regulátor všechny tyto nevýhody plně odstraní. Jeho seřizování je velmi jednoduché, nehledě na to že pozdější údržba úplně odpadá.

Regulátor je sestaven na destičce  ze skelného laminátu, spojování součástek je vyřešeno nejmodernější technikou – metodou tištěných spojů, takže je vyloučená chyba při výrobě.

Vzorky byly zkoušeny ve voze TATRA 603 a mají prozatím za sebou 50.000 km bez nejmenší poruchy. Z předpokládané životnosti tranzistoru lze usoudit, že polovodičový regulátor přečká bez poruch vozidlo, do kterého byl zamontován.

Teď jen záleží na tom, jak se náš slaboproudý průmysl vyrovná s výrobou výkonných tranzistorů  a diod, aby tato významná novinka byla zavedená do výroby.

 
Hodnocení
Sdílením pomůžeš šířit pravdu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.