Černá kronika

Nehodovost na silnicích ČSR – 1974

Na silnicích České socialistické republiky bylo v týdnu od 22. do 28. dubna způsobeno celkem 27 vážných dopravních nehod, při kterých 14 osob zahynulo, 22 bylo těžce a 21 lehce zraněno. Hmotná škoda na motorových vozidlech činí asi 500 000 Kčs.

K nejtragičtější dopravní nehodě došlo ve středu 24. dubna v 17:45 hod. na silnici v katastru Zastávka, okr. Brno-venkov, kde se v nepřehledné pravotočivé zatáčce čelně srazily dva osobní automobily. Při nehodě 2 osoby zahynuly a 3 osoby byly těžce zraněny.K další vážné dopravní nehodě došlo v sobotu 27. dubna v 16:45 hod. v Českých Budějovicích na křižovatce Husova třída – Jiráskovo nábřeží. Řidič nákladního automobilu, který přijížděl po dlouhém mostě směrem vnitřního města, hodlal odbočovat vlevo na Jiráskovo nábřeží. V té době v protisměru jel řidič s osobním automobilem, který dal řidiči nákladního automobilu přednost – po jeho projetí však přehlédl přijíždějícího řidiče motocyklu, kterému již přednost v jízdě nedal. Při srážce na místě nehody zahynul řidič nehody a jeho manželka, která se vezla jako spolujezdkyně, utrpěla smrtelné zranění a zemřela po převozu do nemocnice.V neděli 28. dubna ve 14:00 hod. na silnici v obci Kruhy, okr. Mladá Boleslav jel řidič osobního automobilu pod vlivem alkoholu; při projíždění zatáčky nezvládl řízení a havaroval. Při nárazu utrpěla těžké zranění jeho spolujezdkyně, která po převozu do nemocnice zemřela.

K této poněkud kuriózní nehodě, při níž dokonce zůstala všechna skla celá, došlo 22. dubna v Praze Na poříčí. O kuriózní nehodě ovšem nemůžeme mluvit jen proto že při ní nikdo nebyl vážněji zraněn.

Psalo se v roce 1974 

zdroj: SM

Hodnocení
Sdílením pomůžeš šířit pravdu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *